В цьому світі нам нічого не належить. Просто іноді ми і речі знаходимо одне одного. Ніколи не знаєш точно, де це трапиться, але коли вже трапляється - не помилишся...

Про декупаж

Іноді так бажаєш створити щось красиве, корисне та ще й – головне! – своїми руками. Адже у наш час неймовірно розвилася мода на речі «ручної роботи», на унікальні подарунки, елементи інтер’єру й одягу. Ось тут і виручає декупаж. Доступність та простота методу притягує нових майстрів. І серед них, що характерно, практично немає професійних художників.
Ось і я не є винятком, декупаж для мене – хобі. Вперше про цю техніку я дізналася на виставці, де побачила роботи студії "Олі ка". Пройшовши навчання на їхніх майстер-класах, прочитавши багато літератури та переглянувши Інтернет-сайти про декупаж, взялася творити. Відтоді минуло кілька років, але ця техніка відкриває таке широке поле фантазій, що зупинятися не хочеться. І навіть улюблену роботу серед багатьох я не можу вирізнити – у кожній є щось «рідненьке». А,  може, найулюбленіша робота ще попереду?

То що ж таке декупаж? Слово decoupage походить від французького дієслова decouper (вирізати). Це аплікація, яка виконується у певній техніці. Для неї використовують серветки, бо це так звана «серветкова техніка». Мотиви на серветках різноманітні: від зображення квітів і фруктів до стилізованих зображень людей.
Здавалося б, а що можна прикрасити паперовими серветками? Насправді все, що вашій душі завгодно! Будь-яка, навіть сама непоказна штучка перероджується в нову чудову річ, у справжній твір мистецтва. Це можуть бути горщики для квітів, посуд, свічки, книги, музичні інструменти, скриньки, флакони, меблі. Дерево, шкіра, текстиль, кераміка, метал, гіпс, картон – будь-які поверхні піддаються чудесним перетворенням. На завершення зусиль – лакове покриття, і – ось вам новий витвір. На виготовлення його йде кілька днів.
Мета техніки декупаж – досягнути ефекту намальованої картини. Коли дивишся на ці роботи, дійсно здається, що вони намальовані, у чому ви маєте можливість переконатися, подивившись на фото.

4 коментарі:

 1. Оля, мне очень понравились твои работы!!! К сожалению, прокомментировать в альбоме не получается, но я в полном восторге! Особенно покорили шкатулочки и расчески ) И монохромные рисунки ) Очень красиво и очень стильно!!!

  ВідповістиВидалити
 2. Спасибо большое! Вот это как раз, наверное, и были распечатки на белом слое салфетки! Просто я экспериментировала на черно-белом принтере, другого не было под рукой... Но вышло, вроде, неплохо :)

  ВідповістиВидалити
 3. Оля, у тебя столько работ!!! Я надолго зависла в твоем альбоме. Очень понравился твой мини-комодик (просто прэлесть!!!) и шкатулочка с Парижем (шарман))). И украшения всякие (ну, ты знаешь эти х девчонок). И вообще, ты большая МОЛОДЕЦ!!!

  ВідповістиВидалити
 4. Здорово, вот уж приятно...Ну это все делалось не за день, конечно... И совершенству нет предела, как говорится :) Да, девченкам нравится! особенно, когда дарят такие штучки :)

  ВідповістиВидалити